Protez Saç Yapımı ve Sonrası

Kellik problemi yaşıyor ve denediğiniz bütün yöntemlere rağmen gözle görülür bir sonuç elde edemediyseniz sizleri protez saç yöntemi ile tanıştırmamıza izin veriniz. Protez saç diğer yöntemlere göre çok daha kolay bir uygulama ile kellik probleminizi ortadan kaldıracak bir uygulamadır. Protez saç uygulaması için 6 yaşının üzerinde olmanız aranan tek şarttır. Protez saç uygulaması kellik problemi yaşayan herkese uygulanabilmektedir. Örneğin saç ekimi kemoterapi sebebi ile saçları dökülmüş kişilere uygulanamaz iken bu kişilerin protez saç kullanmalarından herhangi bir sakınca yoktur.
Protez Saç Uygulaması Sonrası Süreç Nasıl İşliyor?
Protez saç uygulaması ile yalnızca bir kaç saat içerisinde eski görüntünüze kavuşacak kellik probleminizi maziye gömeceksiniz. Protez saç lens gibidir. Uygulama tamamlandıktan sonra protez saçlarınızın sizin bir parçanız olmaktadır. Banyonuzu yapabilir, saçlarınıza fön çekebilirsiniz. Protez saçlarınızın uzun ömürlü olması için bakımlarına dikkat etmeniz gerekmektedir. 15 ile 20 günde bir saçlarınızın bakımlarını yaptırmanız gerekmektedir. Aksi halde saçlarınız hızla yıpranacaktır. Protez saç bakımınızı yaptırmak için illaki bir güzellik merkezine başvurmanız gerekmemektedir. Evde kendi kendinize kolaylıkla yapabileceğiniz uygulamalardandır. Protez saçların kullanım süresi minimum 6 ay maksimum 3 yıldır. Saçlarınız yıpranarak doğal görüntüsünü kaybetmeye başladığı zaman protezinizi çıkarttırarak yenisini taktırmanız gerekecektir. Protez saçlar son derece sağlıklıdır. Başınızda protez saç takılı iken kafanız hava almaya devam eder, banyo sırasında baş derinize de su temas eder.
Protez Saçın Avantajları
Protez saçlar saç ekimine göre çok daha kısa zaman diliminde sırma gibi saçlara kavuşmanızı sağlayan bir yöntemdir. Ölçüm yapıldıktan sonra protez saçlarınız hazırlanmakta ve başınızın üzerine monte edilmektedir. Saç ekim yönteminin uygulanabilmesi için 18 yaş ve üzerinde olmanız gerekmektedir. Fakat saç protezinde böyle bir sınır bulunmamakta olup 6 yaş ve üzerinde olan herkese protez saç yapılabilmektedir. Saç ekimi yaptırabilmek için herhangi bir deri rahatsızlığınız olmaması gerekmektedir. Saç protez uygulamasının yapılabilmesi için uygulama yapılan bölgede herhangi bir açık yaranın olmaması yeterlidir. Saç ekimi tamamen kel olan insanlarda saç kökü alınacak bir bölge olmadığı için yapılamamakta iken saç protezi uygulaması tamamen kel olan (saç dökülmesi problemi olan) kişilere de yapılabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir