PROTEZ SAÇ GERÇEK SAÇTAN AYIRT EDİLEBİLİR Mİ?

Protez saç uygulamasını günümüzde saçlarını kaybeden veya eski görünümünde olmayan kişilerin fazlaca ve güvenerek yaptırdığı doğal uygulamalardandır. Tamamıyla doğal bir uygulama olmasıyla fazlaca rağbet görmektedir. Protez saç ekimi herhangi bir operasyon, dikiş ve neşter gerektirmeden kolayca uygulanabilmektedir. Böylece kişi hiçbir şekilde bir tedaviye ihtiyaç duymaz. Tek yapılması gereken işlem sonrası bakımların özenle ve dikkatle yapılmasıdır. Böylelikle hem kullanım süresi uzun olmuş olacak hem de estetik görüntüsü bozulmamış olacaktır. Sizlere özel kalıplarla ve uygun saç yapılarıyla sağlıklı bir şekilde yapılacak olan protez saç uygulaması sonrasında dikkat edilmesiyle de son derece sorunsuz, kolay ve pratik bir şekilde kullanılabilmektedir. Duş esnasında veya fön çekerken kendi normal saçları gibi rahatlıkla kullanılabilmektedir. Oldukça pratik şekilde uygulanan protez saç ekimi ile her yaştan kişiler kolaylıkla faydalanabilmektedir.
Saçların çeşitli nedenlerle dökülmesi veya yıpranması hem dış görünümü hem de kişiyi etkileyerek rahatsızlık oluşturmaktadır. Bu yüzden saçlarınıza doğru işlemlerin uygulanması ve uzman kişilerce çeşitli aşamalarla protez saç uygulamasının gerçekleştirilmesi gerekmektedir. İşlem sonrası kullanılacak losyon ve bakım malzemelerinin özenle ve dikkatle kullanılması gerekmektedir.
Saç dökülmesi alnın iki yanında, tepede veya tüm baş bölgesinde görülebilmektedir. Kadınlar da bu dökülme ise daha çok seyrelme şeklinde görülmektedir. Saçlar kişilerin dış görünümünde her zaman göze ilk çarpan ve izlenim bırakan kriterlerden olmuştur. Saçların çeşitli sebeplerden dolayı eski görünümünü kaybetmesi, saç dökülmesi veya zayıflaması da bu dış görünümü olumsuz etkilemektedir.
Protez saç uygulaması kişi kaç yaşında olursa olsun rahatlıkla uygulanabilen bir uygulamadır. Ancak burada bu işlemi yaptırmadan önce doğru ölçümler yapılarak en iyi uygulamayı almaya dikkat edilmesi gerekilmektedir. Yapılacak olan bu uygulamalarda öncelikle kaliteli olması gerekmektedir.
Protez saç gerçek saçlardan oluşturularak yapıldığı için ve uygulanacak kişinin saç yapısı, kalınlığı, rengi vb. etmenlere bağlı olarak uygulandığı için nerdeyse birebir uyum sağlamaktadır. Eski saçların yeni protez saçlardan ayırt edilebilmesi oldukça zordur. Çok yakından dikkatli bir inceleme sonucu ancak fark edilebilmektedir. Özellikle sağlıklı bir şekilde uygulanan protez saç işlemi estetik olarak hiçbir farklılık oluşturmamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir